14 czerwca 2011

eMPendium - zespół z Krakowa wchodzi w Mobile

Od zawsze twierdziłem, że MP zna się na tworzeniu mediów medycznych. Choć z MP on-line można sobie żartować, to wystarczy tylko spojrzeć na ich wyniki z ostatniego badania GFK. Dodam, że moje doświadczenia są podobne i jak mam wolny space to biorę ich pod uwagę. A zespół MP zdaje się mieć nosa do trafiania w potrzeby - czy tak samo będzie w przypadku oferty Mobile?

Jakiś czas temu, w ramach wolnych dyskusji ze znawcami tematu testowaliśmy aplikację The Daily. Myślałem sobie, mieć gazetę codzienną, w której zamiast zdjęć wyświetlają się filmy, a pogoda uaktualnia się co chwilę wraz hot news! Czy jest miejsce na podobny periodyk medyczny?

Zgodnie z raportem Morgan Stanley Research, wzrost penetracji 3G w 2014 roku będzie sięgał 43% - czyli w stosunku do 2011 wzrośnie o 100%. Rynek Mobile już rozwija się szybciej i dynamiczniej niż rynek Desktop PC przypadający na lata 1995-2008.
W badaniu Deloitte Touche Tomatsu (Technology, Media & Telecommunications Predictions 2011) przedstawiono prognozę sprzedaży na 2011 rok urządzeń z dostępem do Internetu. Ponad połowa z nich to urządzenia typu Smartphone - 375 milionów i Tablet PC – 50 milionów.

eMPendium to program, który łączy wiedzę zawartą w najważniejszych publikacjach Medycyny Praktycznej z funkcjonalnością ułatwiającą pracę lekarza w gabinecie lub w przychodni. Połączenie między poszczególnymi modułami zapewnia wyszukiwarka, która umożliwia przeszukiwanie treści wszystkich książek, artykułów z czasopism oraz Indeksu leków, z uwzględnieniem zdefiniowanych słów kluczowych i ich synonimów. Pozwala to na uzyskanie wyczerpujących informacji niemal na każdy temat związany z medycyną.

www.mp.pl/empendium

Jestem w trakcie testowania aplikacji. Niestety minus na początku, to waga paczki na PC, czas instalacji i... restart komputera. Musiałem zamknąć wszystkie dokumenty, co nie ukrywam trochę mnie zirytowało. Strona z pobieraniem plików zawiera zbyt dużo dodatkowych opcji do pobrania. Np: "Plik służący do usuwania problemu w czasie instalacji programu w związku z restartem komputera." Na litość boską - nie można po prostu poprawić aplikacji??
Poza tym mamy rok 2011 i teraz takie programy robi się w AIR i FleX

Testów ciąg dalszy...
Aplikacja na iPhone & Android oprócz indeksu leków, niestety nie zawiera żadnych innych opcji. Dlatego pierwsze odczucie jest rozczarowaniem. Teraz jak dokładniej czytam informacje na stronie, widzę że rzeczywiście wersja Mobile to leki - jednym słowem napaliłem się jak szczerbaty na suchary... Taki index to zawsze coś, ale czy aby na pewno nie za wcześnie z launch'em?




No cóż, czekamy na następne rozszerzenia. Oby nastąpiły szybko, bo im dłużej trzeba będzie czekać, tym bardziej zadziała to na niekorzyść produktu.



1 komentarz:

  1. Pracując w gabinecie wcześniej używałem DokTopa na pocket pc też od MP - był bardziej funkcjonalny. Niestety moje Mio510 zgubiło mi się w podróży - mialem tam też automapę...
    W starym produkcie leki były prezentowane w tabelce. Łatwiej było znaleźć najtańszy, była też klasyfikacja ICD10. Te 2 opcje przeglądałem przy każdym pacjencie.

    No i oplaty. To mnie irytuje, ale ich rozumiem i jako człowiek z branży gratuluję MP modelu bizneowego.

    OdpowiedzUsuń

Powered By Blogger
Strona e-framacja.blogspot.com jest skierowana do grupy osoób związanych zawodowo z marketingiem farmaceutycznym. Celem strony jest prezentacja rozwiązań e-marketingu medycznego skierowanego do lekarza, farmaceuty, pacjenta i opiekuna. Informacje udostępniane na niej służą wsparciu / poprawie kontaktów między pacjentem i lekarzem, a nie ich zastąpieniu.